SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 7383067
*
nr 738 3067
Bricka
Pläter, längd: 62
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 18:02:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 16:06:39
1
150 kr
28/1 18:44:51
2
150 kr
28/1 19:39:05
2
200 kr
29/1 16:41:54
3
250 kr
30/1 17:56:35
4
Vinnande bud
30/1 17:57:47
5
350 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
*
Bricka
nr 738 3067
Bricka
Pläter, längd: 62
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 16:06:39 | 1 | 150 kr |
28/1 18:44:51 | 2 | 150 kr |
28/1 19:39:05 | 2 | 200 kr |
29/1 16:41:54 | 3 | 250 kr |
30/1 17:56:35 | 4 | Vinnande bud |
30/1 17:57:47 | 5 | 350 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11